Artan kudret erkeklerde: nedenleri, bu bir hastalık veya normal mi?

Konuşma ile ilgili sorunlar, kudret, erkeklerin en sık ima eksikliği veya kısmi kaybı, ereksiyon. Riski bu patoloji daha duyarlı erkekler olgun ve yaşlı. Ancak, orada taban tabana zıt bir sorun, artan kudret erkeklerde. Belirlenen sınır normal, ve daha tedavi edilebilir bir hastalıktır?

artan kudret

Olarak adlandırılan bir hastalık mı?

Terim, «kudret» anlamına yeteneği sadece bir cinsel ilişki, ancak ve memnuniyeti kadınlar cinsel açıdan, yetenek gebe bir çocuk. Bir hastalıktır erkeklerde gözlenen kalıcı ereksiyon, priapizm denir. Bu gelişen bir arka plan üzerinde mevcut vücutta patoloji ve tehdit, ciddi komplikasyonlar tedavi olmadan. Karıştırmayın fenomen artan ereksiyon aldıktan sonra uyarıcı uzun süreli ve ağrılı kudret, ufuk sonra mükemmel bir cinsel ilişki.

Priapizm – hastalığı gerektiren acil tıbbi müdahale. Ona maruz kalan yaklaşık %0,2'si erkek, acı, cinsel bozukluklar ya da bazı hastalıklar. Yaş vurduğu önemli değil, onunla karşı karşıya, hatta çocuk yaşta.

Hastalık oluşur, dolaşım bozuklukları, penis ve nedenleri çok farklı olabilir:

 1. Psikolojik – artan etki gücü olabilecek eşlik eden göz, sinir ve zihinsel bozukluklar: nevroz, epilepsi.
 2. Nörojenik – sarsıntı hizmet patoloji, omurilik ve beyin, travma, organ, onkoloji, ensefalit.
 3. Somatik – bu dahil, lösemi, alerjik reaksiyon ve anemi.
 4. Zehirlenme arttırır ereksiyon bulunan kan bozunma ürünleri, alkol, narkotik maddeler ve psikotrop ilaçlar.
 5. Medicamental – devlet kışkırtır uzun antidepresanlar, psikostimülanlar ve ilaçların etki gücü artırmak için.
 6. Hormonal – yüksek testosteron düzeyleri bir artışa yol açar cinsel istek.

Cinsel ilişki sırasında azaltır ereksiyon ve ağrı eşlik. Penis görünüyor yoğun ve gergin, baş aşağı asılı. Bir süre sonra o olur siyanotik renk, sünnet derisi belirgin ödemli.

Patoloji ya da norm

Artan kudret genç yaşta bir seçenek çıkmış. Bu adam yaşar rahatsızlık veya ağrı varsa. Eğer o arka planı oluşur konjestif etkileri, belirtileri bağlıdır onların süresi: ereksiyon oluşabilir neden olmadan süresiz olarak devam ettirilebilir sonra cinsel ilişki ya da mastürbasyon. Derecede ağrı var tüm farklı: zayıf kadar belirgin.

Patoloji ereksiyon görülebilir 4 saat önce birkaç ay. Bu penis şeklinde bükülmüş bir yay yan karın. Bu bağlamda, süreci kesintiye idrara çıkma ve bağırsak hareketleri.

Ayrıca kronik priapizm, ya da uykulu priapizm. Görülür o daha az yaygın ve tedavisi oldukça zordur. Gelişimi sırasında bu tür hastalıklar bir adam yaşar, ağrılı ereksiyon rüyada. O kısa sürelidir, birkaç saniye veya dakika sürer. Sabah bir adam hatırlar olayı. Onun ihlali oluşur, uyku evreleri, derinlik, sırayla, neden olur, nöromüsküler ve psikolojik sorunlar. Gerekli tedavi nörolog gelişimini önlemek için nevroz, depresyon, şizofreni.

Nedenler testosteron

Norm toplam testosteron olarak kabul edilir: 11-33 nmol/l serbest – 4,5-42 pg/ml.

Hormon sorumludur artan fiziksel cazibe, sentez, sperm, yağsız kas kitle, oransal gelişimi, kas-iskelet sisteminin değişimine katılır, kalsiyum ve azot.

Göstergeler testosteron değişir: bir gün en yüksek değerini sabah az akşam. Dalgalanma miktarı da etkiler, fiziksel efor, sigara, duygusal bir durum.

nedenleri, yüksek potens

Belirtileri geliştirmek

Ben olgun erkek hormon dengesizliği eşliğinde aşağıdaki belirtiler:

 • duygusal huzursuzluk;
 • uyku bozuklukları;
 • baş ağrısı;
 • artan uyarılabilirlik;
 • uzun süreli ereksiyon;
 • aşırı saç büyüme boyunca vücut yüzeyi, buna kafa;
 • izlerin.

Etkiler, vücuttaki testosteron düzeylerini

Ayırt fizyolojik nedenleri hatası (ihlal modunda uzunluğu, yetersiz beslenme) ve somatik (adrenal patoloji, genetik anormallikler).

Bir tetikleyici olarak hizmet verebilir, aşağıdaki durum:

 • hastalık İtsenko-Kushinga, oluşan dengesizlik nedeniyle iş böbreküstü bezleri;
 • prostat adenomu;
 • onkoloji testis;
 • benzerlik, kadın;
 • erken ergenlik;
 • düzenli steroid alarak.

Yüksek oranda testosteron zarar, erkek, vücut, kışkırtan bir dizi hastalıkların vücutta. Buna bozuklukları, cinsel alanda gelişimini teşvik eder:

 • hastalıkları, karaciğer ve safra yolları;
 • sapma çalışıyor kalp-damar sistemi;
 • artan prostat kanseri;
 • kolesterol düzeyinizi yükseltmek için;
 • ihlal metabolizma;
 • düşük konsantrasyon ve dikkat.

Biliyor musunuz, erkekler fazla tanıklık kan testosteron düzeyleri tüketebileceği, kendi fizyolojik bir kaynağı daha önce, ve, bu nedenle, ve daha hızlı yaşlanıyor.

Hangi anket geçmesi gerekiyor?

İlk muayene yönündedir toplama hasta bilgileri (öyküsü), dış muayene ile dış genital organları. Dikkat, eşlik eden hastalıklar, olabilecek bir iş merkezi bulunmaktadır: burada dolaylı etkisi artan güç.

Kadar geçen gösterge tablosu teşhis vazgeçmez kan düzeyini belirlemek için kan testosteron. Öneriler, kan bağışı ile:

tedavi, yüksek potens
 1. Analizi aç karnına alınır. Son yemek 8 saat, iki gün silinmelidir alkol, sigara.
 2. Ayrıca, denetlemeden önce hormon düzeyleri gerekli duygusal ve fiziksel hareketsizlik.
 3. İlaç alımı kabul, doktor, hormonal ilaçlar kontrendikedir.
 4. Sınav iyi geçecek kadar sabah 11 gibi büyük bir hormon düzeyi kanda gözlenen sabahları.

Eğer oran aşıldığında, gerekli sınav. Varlığını ekarte etmek için tümör sayısını belirler:

 • özel bir hormon (ACTH);
 • somatotropin (STH);
 • prolaktin ve östrojen.

Daha fazla araştırma yöntemleri içerir çalışmada tiroid, ultrasonik teşhis organ, karın ULTRASON, manyetik rezonans görüntüleme, beyin, elektrokardiyogram, kan kimyası. Sonra tam bir muayene gerekebilir danışmanlık psikolog, psikoterapist.

Algılandığında, organik hastalık hangi etkisi artan kudret, ortadan kaldırmak gerekir, ilaveten sapma. Semptomatik tedavi sadece kolaylaştıracak bir durum.

Yollar tedavisi

Gelişimi ile patolojik durum, bir doktora gidilmesi gereklidir. Tedavisi belki muhafazakar ve sıradışı. En sık durum tersine çevrilebilir, ve nedeni, onun düşündürücü – psikolojik. Ama istisnalar da bedensel hastalıklar başvurmanız gerekir ürolog.

Bazen normale hormon düzeyleri yeterli alımını iptal etmek, uyuşturucu, uyarıcı testosteron üretimini, örneğin, diyet takviyeleri. Uzun süreli kabul steroid gerekebilir hormon replasman tedavisi.

İlk yardım

Eğer hasta yardım istedi uzmanı gelişmenin ilk aşamasında, hastalığın etkili olacak atama ponksiyon corpus cavernosum penis. Bunu yapmak için, soyulmuş doku şişmesi ile buz, daha sonra boşaltılır aşırı kan. Olarak ilaç tedavisi kullanılır, sakinleştirici ilaçlar ve adrenergic reseptör.

Zaman ilaç değil, başa çıkmak için bir görev ile gösterilen komut istemi çözünürlük. Cerrahi müdahale artıracak kan akışını üyesi.

Sıradışı yollar izlemek için kudret

Araçlar, alternatif tıp olmadığında geçerli somatik patoloji ve doktora danıştıktan sonra. Popüler yabani ot ve bitkilerin sahip, karmaşık eylem:

 1. Aşırı miktarda testosteron nötralize nane. Mentol içerdiği, aktivitesini azaltır, sperm.
 2. St john's wort bitki – kan basıncı artar, sistematik kullanımı azaltır gücünü hızlandırır boşalma.
 3. Melisa ve kekik düşük libido erkeklerde.
 4. Motherwort, Kediotu sayesinde yatıştırıcı maruz kalan sinir sistemini yatıştırıcı ve önlemek aşırı uyarılma.
 5. Meyan kökü sadece bir tonik bir araçtır, ama aynı zamanda hormonu üretimini azaltır.

Tarifi suyu yararlı

Yeteneği toksinler vücuttan sahip çay, çiçek, yonca, nane, kediotu kökü, ıhlamur, meyan kökü ve şerbetçiotu kozalakları. Otlar almak, eşit oranlarda ve kaynar su dökülür. 3 saat sonra bir içecek hazır: yarım bardak alın günde üç kez. Tedavi – 2 hafta.

İkincil tedavi

Güçlendirecek eylem, geleneksel tıp ve doğru mod, akıllıca oluşturulmuş bir menü. İçin yaşam kalitesini artırmak ve sağlık geri gerekir, belirli kurallara uymak:

 1. Normalize çalışma ve dinlenme. Bir rüya olmalı tam.
 2. Stresli durumlardan kaçınmak.
 3. Pek çok koşu, yüzme – yük bir kalp için yararlıdır sağlık, ama ağırlık antrenmanı en aza indirmek.
 4. Cinsel yaşam düzenli olmalıdır.
 5. Beslenme üzerinde büyük bir etkisi vardır hormon seviyesi kan. Bu azaltmak için gerekli öncelik vermek bitkisel besinlerde, protein açısından zengin (baklagiller); doğal yağlar – özellikle yararlıdır keten tohumu; süt ürünleri, yüksek yağ; el bombası, elma ve üzüm. Listelenen tüm malzemeyi nötralize testosteron seviyesi nedeniyle içerdiği onlara özel bir madde.
kaynatma

Aynı zamanda tatlılar, hamur işleri, patates hariç görünene kadar pozitif dinamikleri.

«Alkol» kudret

Hemen hemen her zaman, sonra alkol, erkeklerde oluşur artan bir ihtiyaç noktalarına yakınlığı ile ilgili, aşırı uyarılma. Küçük bir miktar, derece, kan yapar daha kurtarılmış, kudret ve düzeyini artırır uyarılma. Eğer sarhoş olduğunu çok fazla libido artışı sonucu oluşur ürün arabulucu. Onlar kışkırtmak cinsel dürtü üzerinde ilkel bir düzeyde.

Ne olacak, eğer tedaviye başlamak

Korkmayın exacerbating sorunları, fırsatları kendinize zarar. Etkileri, yüksek potens neden kalıcı bir değişim erkek vücudunda. Özel bir sağlık tehlikesi temsil eder:

 • azalmış karaciğer fonksiyonu;
 • hipertansif kalp hastalığı;
 • iyi huylu prostat hastalığı;
 • cinsel işlev bozukluğu;
 • yüksek kolesterol;
 • gelişmesi, tromboemboli, miyokard;
 • gelişimi, diyabet;
 • ruhsal ve duygusal bozukluğu.

Varsa saat ereksiyon neden olan ağrı, doktora gitmek gerekir derhal. Zamanında tedaviye rahatlatmak semptomların ve komplikasyonların gelişimini önlemek.

17.10.2018