Sigara gibi etkiler erkek potens: artılarını ve eksilerini

Pek çok bilimsel kanıt olumsuz etkileri tütün ve nikotin «erkek gücü». Buna rağmen birçok erkek emin bir olumsuz etkisi sigara, kudret ve ereksiyon bir efsane daha. Mi bu aslında?

sigaranın etkisi, kudret

Biraz tarih

Tütün – bitki, bilinen bir kişi oldu. Avrupa'da ilk kez o ortaya çıktı, 1496 yılında. Zaman başlar dönemi sigara ve çiğneme tütün yaprakları.

XVIII-XIX. yüzyıllarda kullanılan bir çare olarak baş ağrısı. Ve yüksek kesimlerde toplumun sigara olarak kabul edildi zorunlu bir unsur gardırop, erkekler ve hatta kadınlar (bazı durumlarda). Bugün, istatistiklere göre, yaklaşık yarısı dünya nüfusunun içiyor, sürekli veya geçici olarak.

Ama etkiler mi sigara kudret ve neden erkekler isteyen korumak için iyi bir ereksiyon yaşlılık olmanın korkulacak bir nikotin gibi ateş?

Sigaranın etkisi, kudret

Sigara neden gelişme büyük miktarda hastalıklar. En zorlu ve hızlı gelişen kalır kardiyovasküler patoloji (koroner kalp hastalığı, kalp krizi, inme) ve malign neoplazmı ağız boşluğu ve akciğer.

Cinsel iktidarsızlık – bir ilk habercileri çok ağır bir hastalık. İstatistiksel olarak kanıtlanmış, tüm sigara içen erkek, acı, hatta küçük belirtileri iktidarsızlık, yakalanma riski var, miyokard enfarktüsü.

Sigara ve kudret:

  • Nikotin – güçlü bir vasoconstrictor. Onun etkisi altında önemli ölçüde daralmış periferik damarlar tüm vücutta ve pelvik organları özellikle. Sonuç olarak, yetersiz kan akımı penis, yol zayıflaması ereksiyon.
  • Kan sıkıntısı azaltmaya yardımcı olur, güç, sinir ve kas hücrelerinin penis. Düşüyor onun oksijen doygunluğu. Bu nedenle, olur acil bir sorun erken boşalma ve gevşeme hissi orgazm sırasında.
  • Çalışıyor damar kocası mümkün gelişmesine katkıda ateroskleroz, daha fazla azaltır, kan dolaşımını hızlandırarak bir durum. Sonuç olarak, bu yol geri dönüşü olmayan süreçlere de gelişimine ciddi kalp-damar hastalıkları.
  • Düzenli sigara yok normal sperm yapısı. Onlar kaybeder hareketlilik, damla sperm kalitesi ve miktarı azalır sırasında boşalma. Yavaş yavaş gelişen kısmi sonra tam bir kısırlık.
  • Dolaşım bozukluğu genital azalmasına yol açar testosteron sentezi. Bu kayıp bir ilgi adil cinsten ve önemli ölçüde azalır, bağışıklık.

Tüm bu faktörleri açıklamak olumsuz etkisi sigara erkek aphrodisiaka. Tabii ki, birçok sigara içen olduğunu iddia edecek, onları öyle bir sorun yok cinsel anlamda. Ama bu dikkate almak gerekir, onlar kalitesini karşılaştırmak kudret ancak, eğer hiçbir olumsuz etkisi nikotin.

Ayrıca, erektil disfonksiyon geliştirmek değil 1 gün. Bu uzun ve aşamalı bir süreçtir, yavaş ama emin adımlarla gücünü düşürür.

sigara gibi etkiler kudret

Ek faktörler

Unutamam hakkında bir dizi dolaylı anlar neden zararlı etkisi sigara erkeklik.

Temel olanlar:

  1. Tütün kokusu. Çok değil, dünya kadınları heyecanlandıran bir parfüm erkekler sonra başka füme sigara. Göre istatistiksel ankete bole 70% bayanlar sevmiyorum ne zaman onların ortak, benzer bir «canlı bir kül tablası».
  2. Sürekli öksürük. Zamanla o da olur zorunlu bir arkadaşı herhangi bir sigara. Bu belirti genellikle bir engel, normal aktivite ve erkek kesinlikle olmaz münasip sırasında cinsel ilişki.
  3. Riski, kanser hastalığı, ağız veya akciğer. Sigara önemli bir faktör yol açar hızlandırmak için bu işlem. Değer iki kere düşünmek yapmadan önce başka bir puf.
  4. Mali tarafı bir soru. Düzenli alış nikotinik ürünleri için görünmez erkekler çeker ve cebinden para yakışıklı bir miktar. Onların olabilirdi geçirmek için daha yararlı şeyler (örneğin, ürünler geliştirmek için kudret).

Öyle ya da böyle, ama sigara bu iyi bir şey, cinsel ve normal bir hayat süren insanlar. Hayali ve geçici bir durumu göstermek için arzu ile sigara dişlerde, görüntü kötü adamı ya da başarılı bir girişimci, bu değer, insan sağlığı ve daha çok başarı, seks.

Sigara ya da ereksiyon?

En iyi çıkış yolu tam bir feragat kötü bir alışkanlık. Deneyim bağlı olarak, geri yükleme kudret sigarayı bıraktıktan sonra meydana gelebilir, hemen ya da hiç meydana gelmez.

olumsuz bir etkisi tütün kudret

Gerek yok kendinizi eğlendirmek hayalleri, 30 yıl sonra sigara damarları anında anlaşma reddi ile kötü bir alışkanlık. Ancak, sürekli sigara kullanımı daha da durumu ağırlaştırmak.

Sigara bir yasal yolu kısaltmak bir hayat yatar. Aktif bir katılımcı olması, sürecin kendi kendini imha veya yok, herkes kendisi karar veriyor...

17.10.2018