Sağlık erkekler 50 yaşından sonra: kudret ve diğer özellikleri

Olmasına rağmen, erkekler geleneksel olarak güçlü zeminler, bazı tıbbi gerçekler kanıtlamak ters. Modern verilere erkek aşağı erkek ve süresi ve yaşam kalitesi. Erkekler arasında önemli ölçüde daha sık görülür patoloji, kalp ve kan damarlarının yanı sıra, onkolojik hastalıklar. Bir başka güncel ve sadece erkek tıbbi sorun olan erektil disfonksiyon, ortaya çıkan birçok fizyolojik ve patolojik nedenlerle.

kudret sonra 50

Özellikleri kudret, 50 yaş üstü erkeklerin

Her erkek ulaşmış 45-50 yıl, gereken dikkatli özen üreme sağlığı, çünkü onun bozulma olduğu için değil sadece bir cinsel yaşam, ancak yüz gelişimi ciddi bir hastalık.

Erkek üreme sistemi oldukça karmaşık bir mekanizma, bir iş olduğu, söz konusu küçük pelvis organları, sinir pleksus, arteryel ve venöz damarları, endokrin bezleri. Bu nedenle, «başarısızlık», en az bir üst düzey işlev bozuklukları yol açar tüm sistemi.

Yaşla birlikte damar duvarında daha az esnek, daha düzgün yavaşlar hızı, sinir uyarılarının özel lifleri, bir ölçüde kesintiye iç salgı bezlerinin, ne de olduğu kudret ve erkeklerde ereksiyon. Ayrıca, literatürde ortaya çıktı, böyle bir terim, bir yaş androjenik açığı (VAD), ya da «andropoz».

Testosteron olmak, cinsel hormon, tanımlar, fonksiyonel durum, hemen hemen tüm organ ve sistemleri erkek bedeninde. Onun normal konsantrasyonu korur bir adam bir gelişme, çok sayıda ortak yaşla birlikte hastalıklar. Bu nedenle, androjenik açığı tetiklediğini ortaya çıkması somatik patoloji, dahil olmak üzere üreme sistemi. Kronik hastalıklar da aynı bileşik içinde VAD yaratmak, böylece bir kısır döngü.

Özelliği, kronik hastalıklar, olumsuz olduğunu erektil fonksiyonu

Yaşlanma, kötü alışkanlıkları, kötü beslenme, mesleki tehlikeler ve, tabii ki, genetik yatkınlık, – tüm yaş gelişimini tahrik kronik somatik patoloji.

En yaygın hastalıklar ve koşullar, karşılaşılan ve erkeklerde olumsuz etkileyen kudret:

 • hipertansif kalp hastalığı;
 • periferik ateroskleroz;
 • diabetes mellitus;
 • kronik stres;
 • patoloji prostat kanseri;
 • cinsel yolla bulaşan hastalıklar;
 • zararlı alışkanlıkları.

Hipertansif kalp hastalığı

Esansiyel hipertansiyon en sık görülen hastalıklar arasında erkek nüfusun bir etkiler sadece yaşam kalitesini değil, aynı zamanda nadir bir neden olarak hizmet vermektedir ölüm (hemorajik inme, miyokard infarktüsü). Temel patogenez hastalık yatıyor sürekli artış basamaklı sistem basıncı yüksek standartlaştırılmış norm bağımlı, yaş ve cinsiyet hastanın.

Arteriyel hipertansiyon büyük bir yük oluyor kalp ve damarlarının zamanla elastikiyetini kaybeder, inceltme, daha zayıf alanlar oluşmuş anevrizma ve kolesterol plaklar. Bilindiği gibi ereksiyon elde iyi bir dolgu damarları corpus cavernosum penis etkisi altında, sinir uyarılarının. Bu nedenle, kan damarları, yoksun, elastikiyetini kaybeder, onun uzama ve önemli ölçüde daha kötü kan ile doldurmak, ve gelişimine yol açar erektil disfonksiyon.

Ateroskleroz

Yüksek kolesterol düzeyleri, periferik kan travmatik bu intima damarları ve yol dengesizlik arasında lipoproteinler, düşük ve yüksek yoğunluklu. Sonuç olarak–, endotel, arter yavaş yavaş biriken kolesterol, özellikle trombosit kaplı fibröz bir bez kullanın. Şişkin iç damar duvarında oluşturduğu bu yerde türbülanslı akış, kan, kışkırtır, kan pıhtısı oluşumu ve ülser üzerinde plak, daha sonra olabilir bir deneyeyim dedim ve neden hayatı tehdit eden komplikasyonlar.

belirtileri

Aynı değişiklikler olur ve arterler penis ile sonuçlanan, onlar kaba olmak, sivrilen ve örtülü küçük aterosklerotik plaklar. Buna göre, kan akışını corpus cavernosum önemli ölçüde bozulur oluşturarak büyük zorluk ereksiyon.

Tip 2 diyabet

Çoğu durumda, diabetes mellitus tip ıı diyabet (insülin bağımlı) bir sürü yaşlı veya obez insanlar. Bu yüzden erkeklerde sık görülür 50 yaş ve sorunları olan kilolu.

Yüksek glukoz düzeyi, periferik kan engeller, bağışıklık fonksiyonunu bozuyor birçok organ, bileşik boyunca başka bir arka plan patoloji, eğer ki varsa, ve de zarar iç damar duvarı, çalışan işlemler bileşik.

Çoğu durumda, diyabet, ikinci tip kabul kapsamında metabolik sendrom olduğunda kapaklar glikoz toleransı, hipertansiyon, yüksek kolesterol düzeyleri, periferik kan ve belirtileri obezite merkez türü. Bileşimi gibi belirtiler büyük ölçüde bozar erkek üreme sistemi nedeniyle vasküler lezyonlar ve bozuklukları, nöroendokrin düzenlenmesi.

Kronik stres

Psikolojik iktidarsızlık oldukça yaygın bir nedeni iflas cinsel yaşam, erkeklerde, dolayısıyla insanlar eşik, orta yaşlı. Sık sık stresli bir durum bir aile veya duygusal stres, iş korkusu, gelecek olan emeklilik yaşı — üzerinde olumsuz bir etkiye sahip ruhsal ve bedensel erkekler sağlık.

Buna eksikliği cinsel isteksizlik psikolojik düzeyde, stresli bir durum eşliğinde büyük bir serbest katekolaminler kan (norepinefrin ve epinefrin), neden güçlü bir daralma, büyük ve küçük damarları dahil olmak üzere erkek cinsel organ.

İlişkileri normalleştirme, iş ve ev için arama, ilginç hobiler – geliştirmemize yardımcı olacak ruhsal ve duygusal durum erkek ve cinsel yaşam.

Prostatit ve cinsel yolla bulaşan hastalıklar

Eksikliği nedeniyle bilgi ya da sadece isteksizlik, zevk doğum kontrolü tutmak, düzensiz cinsel yaşam nadiren neden olur. cinsel yolla bulaşan hastalıklar. Büyük bir kısmı erkekler görmezden düzenli aralıklarla beliren kaşıntı, akıntı, ereksiyon sorunları ve nadiren tıbbi yardım isteyin. Bu arada, ilerleyici iltihabı etkiler idrar yolları ve yayılır üstü – prostat.

Sağlıklı bir prostat – teminat, uzun ve iyi bir cinsel yaşam. Ancak fizyolojik değişiklikler yetkili ve aynı zamanda iltihabı neden disfonksiyon, prostat ve, buna göre, ereksiyon bozukluklarına.

Bu nedenle her erkek için önemlidir zevk doğum kontrolü, gerekirse, zamanında doktora gitmek, yardım, ve sonra başarılar 45 yıl mutlaka yılda bir kez rutin muayene, içeren palpasyonla prostat ve üstü bir kan testi seviye prostat spesifik hormonu.

Zararlı alışkanlıkları

Uzun süreli ve kasıtlı sigara içme, sık alkol bozar, sinir sistemi, kalp, karaciğer, neden özel bir yenilgi damarları ve riskini artırır, kanser (erkekler için – akciğer kanseri, prostat kanseri ve mide).

Nikotin, reçine ve etanol – bir tür zehir saatli, insan vücudu için, başlatan tersinmez süreçler. Kanıtlanmış, sigara içen ve içenlere erkekler için sorun değil, sadece kalp-damar sistemi, ancak ve kudret ile.

Yararlı ipuçları

Önlenmesi veya zamanında tedaviye hastalık büyük ölçüde geliştirir tahmin ve en aza indirir komplikasyon gelişimi. Bu nedenle, erkekler, 50 yaş üstü için tavsiye edilir:

bununla nasıl mücadele
 • Sigarayı bırakmak ve sık sık içki içme isteğini.
 • Değiştirmek için bir yaşam tarzı, yani girmek için günlük rutin ölçülü egzersiz, iyileştirmek ve çeşitlendirmek için gıda diyet ortadan kaldırarak, onun yağlı, baharatlı, füme ve un.
 • Bulmak için ilginç ve büyüleyici bir hobi.
 • Düzenli olarak yapılacak her türlü önleyici sağlık kontrolleri, ve, varsa, kronik patoloji – kabul atanan tedavisi.
 • Doktorunuz ile görüştükten sonra başlamak önlenmesi vasküler patoloji. Kanıtlanmış, ders düzenli uygulama, bu tür ilaçlar ve BAD gibi omega-3 doymuş asit, E vitamini, balık yağı iyileştirir, kalp ve damarları korur, sıkılaştırıcı kendi duvarına.
27.11.2018