Hangi yaşta erkeklerde başlayan kudret ile sorunlar?

Gücü, cinsel fonksiyon etkileyen birçok faktör doğal hem de patojen. Net bir cevap vermek soru, hangi yaşta azalır kudret erkeklerde oldukça zordur. Fizyolojik yaşlanma etkisi somut bir etkisi cinsel yeteneği sadece toplu olarak, diğer nedenlerle atandığı genetik yatkınlık, genel sağlık durumu, fiziksel aktivite, beslenme alışkanlıkları.

Görüş çeşitli nedenlerle zayıflaması kudret

kudret erkeklerde

Kavram olarak «kudret» bir araya getiren çeşitli yönleri cinsel yaşam:

 • libido;
 • hız ve kalitesi, ilerleyen ereksiyon;
 • cinsel ilişki süresi;
 • boşalma ve orgazm, gücünü.

Cinsel dürtü uyanır, erkeklerde ergenlik: 13-14 yaş 25-30 yıl cinsel yeteneği doruğa ulaşmak, sonra 35-40 yaşlarında başlar ve düzgün bir azalma. Yukarıdaki veriler anlamına gelmez. bu belirtilen süre içinde bir erkek iktidarsız olmak zorundadır. Kabul edilebilir, üzerinden geçerken 40 yıllık sınır fırtınalı bir libido geçer daha düzenli bir form ve uygun şartlar altında mümkün kalıcı yaşlılık.

Daha bir yüzyıl önce alman bilim adamı olarak gerçekleşti doktrin, hangi erkek cinsel gücünü tahmin olarak görülen, sınırlı bir yaşam alanı. Meni sıvısı önerilen idareli kullanmak, çünkü kontrolsüz onun zimmete para geçirme neden olabilir erken tükenmesi biyolojik kaynakların ve erken iktidarsızlık. Adı bile tahmini sayısı dağıtılan yaşam patlamalar tohum — 5400. Kudret ve yaş girerse, ilgili gerçek anlamda — bu ileri yaşında sperm sıvı sağlanan, tamamen boşa.

Çin tıbbı vardır taoist cinsel uygulamalar, eğitim deter boşalma sırasında cinsel ilişki. Geçerli olarak kabul edilir boşalmak değil daha sık ayda bir kez, ve geri kalanı tamamlamak için tavsiye edilir hareket boşalma olmadan. Kabul edilir, bu tutmaya yardımcı olur, kuvvet, sağlık ve yaşlılık için.

Doktorlar, ilgili, sorunları, erkek sağlığı, — anladım, tasarruf tohum kalitesini etkilemez ve bir gün cinsel temas. Aksine, düzenli güncelleme salgıları cinsel organların gelişimini engeller inflamatuar hastalıklar ve caydırıcılık kışkırtır, tıkanıklık prostat ve zamanla yol açabilir prostat.

Sentez sperm bağlıdır yatak aktivite ve hormonal durum ve yaşam tarzı. Yeni sperm erkek vücutta koydu yok aslında gibi kadın yumurta hücresinin, ve oluşan ölene kadar.

Azaltmak için erkek güç katkıda nedenleri şunlardır:

 • sistemik hastalıklar: diabetes mellitus, kardiyovasküler patoloji, anormallikleri, endokrin bezleri, obezite;
 • iltihabi süreçler, genitoüriner sistem, örneğin, prostatit;
 • nikotin, alkol bağımlılığı, kullanımı, çeşitli uyarıcılar, sevmediğim hareketi;
 • psiko-duygusal aşırı yük — stresli bir durum veya bir ev ya da çalışma ortamında;
 • yaşa bağlı değişiklikler. Ana faktör doğal azalmış cinsel hormonu testosteron, sorumlu cinsel özellikleri.

Menopoz erkeklerde

Erkek vücutta testosteron sağlar normal cinsel organların gelişimi, oluşumu, ikincil cinsel özellikleri, artan kas kütlesi, yönetmelik kolesterol, lipid, karbonhidrat, protein metabolizması, vücut saç, erkek tipi, şekillendirme erkek yüz özellikleri, cinsel uyarılma, spermatogenez.

Düzenleme testosteron üretimini üreten hipofiz bezi. Yetersiz onun sentezinde demir ayırır kan salgılatıcı faktör, madde, düzeltici iş testis ve adrenal.

Üretimi eksikliği testosteron nedeniyle oluşabilir az gelişmişlik genital organların işlev bozuklukları, ergenlik döneminde, patoloji hipofiz.

Genç erişkin erkeklerde normal testosteron oranı değişir 12 ila 33 adet. Daha doğal bir düzeyde, daha aktif bir erkek cinsel açıdan ve daha bir önkoşul kaydetmek için, bu aktivitenin yetişkinlik.

35 yıl hormonu düzeyi giderek azalmaya başlar, yaklaşık 1% her yıl. 60 yaş seviyesine yaklaşıyor alt sınır norm. Miktarda östrojen — kadınlık hormonu — yaşla birlikte giderek artar. Erkeklerle bir yok androjenik aktivitesi aşağıdaki değişiklikler gerçekleşir:

 • zayıflama vücut saç ve yüz;
 • azalma, kas kütlesi;
 • değiştirme ses tını;
 • ortaya çıkması için bir eğilim geliştirme, kardiyovasküler patolojiler;
 • ortaya çıkması kadın karakter özellikleri: anksiyete, 5) kuşkuculuk, asabiyet.

Olanlar için yedekleme özelliği, vücudun yüksek doğa, korkulacak şeyler değil yaş ihlali kudret ve sonra 50-60 yıl. Tabii ki, sağlanan ve dikkatli bir tedavi ile ilgili sağlık sorunları, hiçbir vasküler bir karakter.

Farkı cinsel işlev 20 yaşındaki ve 50 yaşındaki yine de oldukça önemli. Genç erkekler için oldukça normal günlük cinsel temas, ama korumak için çalışıyoruz gençlik tempolu yetişkinlik çağıran vücut, mantıklı değil. Norm yaş 35-50 yaş olarak kabul edilir 1-3 cinsel ilişki haftada, 55-65 yaş — 1-2 ayda bir. Bu oldukça ortalama verileri veren tam bir resim.

Hipogonadizm, ya da sözde erkek menopoz nedeniyle yaş androjen eksikliği söz konusu değildir, sert bir hormon vücudun yeniden şekillendirilmesi ve nadir ile ilişkili ciddi bozukluklar sağlık: kalp hastalığı, düzensiz basınç ve sinir patolojileri. Kudret yaşlanma nedeniyle oluşur sorunsuz patolojik çözgü. Tam iktidarsızlık, yani mutlak solan dürtü ve erektil fonksiyon, olası hatta çok onun ileri yıllara.

Çok daha sık geçici veya kalıcı bozukluklar cinsel şehirde yakalanan genç insanlar. Bu gibi durumlarda sanıklar psikojenik ya da fizyolojik faktörler: alkol, içecekler, gıda, zengin kolesterol, profesyonel ücretler, alışkanlığı, boş zaman geçirmek, bilgisayar başında ya da tv, sık görülme sıklığı, cinsel yolla bulaşan enfeksiyonlar.

Biyologlar düşünen bir fenomen hipogonadizm gibi doğal ihtiyaç gidermek zinciri üreme zayıf, ve potansiyel olarak hasta bireyler. «Yıpranmış» erkek vücudu üretir, daha az canlı ve aktif sperm birikir zıplama yeteneğine sahip aktarılan bir miras.

Doktorlar göre, hatta hiçbir belirgin sorunlar cinsel fonksiyon ile 50 yaşındaki erkeklerin giderek azalır olasılığını doğum sağlıklı yavrular.

Patogenetik faktörler azaltmak kudret

hangi yaşta geliyor kudret

Kudret en çok hangi yaş değişmeden kalmalıdır? Ortaya, ne düşüş olur onu belirgin bir 50-55 yıl. Bu dönemde yaşam çoğu erkek birikir birçok olumsuz etkileri sağlıksız yaşam tarzı, kötü alışkanlıkları, geçirilen hastalıklar. Temel ağırlaştırıcı faktörler:

 • düzensiz ya da düzensiz cinsel ilişki. Sağlığı korumak için üreme sistemi gibi diğer vücut sistemleri için gerekli bir eğitim. Ilımlı gerekli kişileri orta ve ileri yaşlarda. Bazı erkekler, kolaylaştırılması özlem, özlemek, çeşitli, sık sık değişen partnerim. Bazı durumlarda verir kısa etkisi, erektil fonksiyon, daha güçlü olur, ama yok pahasına sağlığı ve dolayısıyla yeni deneyimler;
 • etkileri inflamatuar hastalıklar veya cinsel yolla bulaşan enfeksiyonlar. Yaygın patolojiler sonuçlanan bu yaş düşer kudret olan prostatit, cinsel yolla bulaşan hastalıklar: trichomoniasis, klamidya, ureaplasmosis;
 • meşhur bir yaşam için mutlaka sağlıklı olması gerekir. Ama ne demektir bu ifade, aslında, çok tanıdık bir deyişle, sadece. Düzenli alkol, sigara, fast food beslenme, sorundan, yetersiz fiziksel aktivite, spor tv önünde ve diğer hobiler, yıllardır getirmek oldukça belirli bir meyve olarak zayıflaması, cinsel fonksiyon;
 • yanlış tedavi yöntemleri. Kullanımı ilaçların güçlü bir eylem değildir, her zaman yol tam bir iyileşme olsa bile, atanmış bir doktor. Sık sık ortadan kaybolması belirtiler herhangi bir hastalığın gerektirdiği etkileri olarak kudret ihlali. Yetişkinlikte, bu bağımlılık daha olası.

Araçları ve yolları korumak kudret yetişkinlik

Mümkün mü kaydet kudret yaşlılık? Eğer saymak değil, mucize sahibi aynı güç ve libido ve erektil fonksiyonu gibi gençlik, bir şey oldukça gerçek iyileşme elde etmek ve korumak için erkek güç boyunca onlarca yıl geçtikten sonra 50 yaşındaki bir yurt.

Sözde biyolojik yaş kişi ile maç olamaz, gerçek yaşam yıl, bu bilimsel olarak kanıtlanmış. Bazı insanlar çok 40 yıl geçerken, ayrıntılı bir tıbbi muayene — öğrenme özellikleri, kemik doku, sinir liflerinin esneklik, kas tonusu, damar, hız, refleks tepkiler — tespit, onların uyumu daha genç bir yaş. Fizyolojik özellikleri içerir ve cinsel işlevler. Böyle erkekler vardır hiç zayıf yatakta, daha genç yaşında. Tabii ki, böyle bir yaş büyük bir liyakat elverişli bir kalıtım, ama saygı sağlığı gençliğini korumak uzun bir süre mümkün olmayacaktır.

Yararlı alışkanlıkları

Önlemler korumak için yardımcı, cinsel fonksiyon yaş ile, herkes kendi seçer. Çok olanlar tamamen dayanır farmakolojik ilaçlar, uyarıcı ereksiyon. Doktorlar aynı tavsiye, sorunu çözmek için kapsamlı bir şekilde. Erkekler kudret olgun insanlar kaprisli ve artar zorunlu doğruysa, çeşitli koşullar.

İçin, kurtulmak gerekir kötü alışkanlıkları varsa. Genellikle, erkeklerde bu sigara ve alkol. Alkol olumsuz etkiler trofiku doku tahrik ve takviye iltihabi süreçleri. Bira içerdiği fito — öncekilerden kadın hormonları, testosteron üretimini engelleyen. Sigara dumanı bir sürü içerir zehirli bileşikler: ağır metal tuzları, reçine, kimyasal, vücudun en son damarlarına, provoke oluşumu malign tümörler, hızlandırarak yaşlanma. Atmak ikisini hemen ve temelli olarak, sadece bu durumda bir iyileşme bekleyebilirsiniz iş damarların, özellikle kılcal örgü, sorumlu, tam bir ereksiyon. Sonuç bağımsız olur sorun birçok fonksiyonel bozukluklar olmadan ek sağlık etkileri.

Tedavi ve hastalıkların önlenmesi–provokatörlerin de zamanında yapılmalıdır. Hipertansiyon, distrofi enfarktüsü, anjina, iskemi, serebral yetmezliği, dolaşım bozuklukları, bel ağrısı, farklı bölümleri, omurga, kronik pankreatit, obezite sipariş hızlandırmak indirimli erkek potens.

Normal uyku yetişkinlikte de önemli bir rol oynar artırmak için erkek güç. Değil düzenli olarak kurban tatil eğlence uğruna ya da iş. 50 yıl sonra, devlet gücü olumsuz etkilenir, sık sık gece vardiyası ya da açık bir faaliyettir.

Erkek diyet

Aşağıdaki gerekli bir adım, yardımcı olmak, desteklemek cinsel özellikler erkeklerin yaş arası, — tam bir diyet. Tabii ki, olmadan, açlık içinde herhangi bir biçimde. Yemek yiyerek tüm besin, mineraller ve vitaminler. Dikkat etmek gerek ürünleri, uyarıcı endokrin ve damar sistemi.

Korumak için testosteron üretimini tavsiye edilir, artan tüketim b vitaminleri, E vitamini, yağ asitleri, omega-3, omega-6, mineraller: çinko, fosfor, selenyum. Önerilen ürünler:

 • her türlü meyveleri;
 • narenciye;
 • kuru erik;
 • yeşil ve yapraklı sebzeler: brokoli, marul, kereviz, marul, kuşkonmaz, ıspanak, kişniş;
 • ceviz, çam fıstığı, antep fıstığı, badem, kabak, ayçiçeği çekirdeği;
 • bitkisel yağlar;
 • bal;
 • her türlü baharat;
 • mantar;
 • tavuk ve bıldırcın yumurtası.

Normal bir sperma mutlaka diyet proteini: genç yalın domuz eti, dana, kuzu, hindi, balık, kabuklu deniz ürünleri, havyar. Yararlı yağsız peynir, süzme peynir, yulaf lapası.

Sınırlamak gerekir ağır hayvanlar ve TRANS yağlar, nişasta, şeker, tuzlu gıdalar, konserve, füme. Üzerindeki yükü artan kalp, karaciğer, kan damarları, bu tür gıda katkı ihlal değişim süreçleri, sonuçları bir dizi aşırı kilo.

Sağlıklı beslenme olmalıdır sıradan, günlük, değil, uygulanan her seferinde.

Spor yük

zararlı alışkanlıkları

Fiziksel aktivite vardır önemli bir etkisi cinsel. Olmak kolay bir tırmanış sonra, 50 yıl, 60 yıl, isteğe bağlı için çaba pompalamaya kas kütlesi ve yüklemek spor kayıtları. İçin uyarıcı androjen sentezi yararlı dersler dambıl ile. Herhangi bir güç sporları lehine işçiliği testosteron. Ancak, yetişkinlik için gerekli yaklaşım orta — aşırı olumsuz etkiliyor sağlığı. Sallayarak kas, izlemek istediğiniz duygu, göstergeler, basınç ve çalışma kalp.

En önemlisi bir bakım kudret — önlemek hareketsizlik. Özellikle bu insanlar için bir entelektüel emek, sürücüler, yöneticileri. Uzun bir zorunlu koltuk hizmetinde sıkarak küçük pelvis organları teşvik, kan staz ve daha fazla inflamatuvar süreçleri.

Korumak için potens uygun yük sipariş için kalp-damar sistemi: koşu, yürüyüş, atlama, voleybol, futbol, tenis, kayak, yüzme.

Masaj, yoga, fizik tedavi, akupunktur ve diğer yöntemler vermekteyiz, ek uyarıcı etkisi.

28.07.2019